utorok 7. októbra 2014

Potkanovo


Aká je Jakarta? Špinavá, preplnená, rozpálená, kolabujúca. So zlou infraštruktúrou. Bez turistických atrakcií. Bez pamiatok. Bez pláží. Taká je. 

 Monumen Nasional aka Monas


 Múzeum Jakarty v bývalej radnici. V starej koloniálnej poholanďanochnechanej časti mesta. Jakarta Kota. Dnu toho moc neni.


 Stále Jakarta Kota.


Ancol. Jakartský park, zábavný park a pláž.

 Voda z prístavu je mňamka. Máme tu Sky(e) Bary, ktoré sa tvária super fancy.


Áno. Aj tu sme jedli.Na druhej strane na ulici kúpi človek všetko.A tieto nudle sú fajnota.

12 autobusových liniek na 13 miliónov obyvateľov. Asi stokrát zrušený a obnovený projekt metra. Kopa nepravidelných polorozpadnutých polooficiálnych autobusov, angkotov (dodávok s viac menej pravidelnou trasou). Ojeky (taximotorky). Nákupné centrá nasekané jedno vedľa druhého. KFCčka a McDonaldy. Kórejské a japonské fastfoody. Arcade games. Karaoke. Krysy vo výškových budovách. Záplavy, keď prší. Mešity a tma každý deň o šiestej. Prvý a posledný vozeň vo vlaku a miesta v autobusoch vyhradené pre ženy (vďaka systému za tie, lebo to nie je, že tam sedieť musíš, ale že tam sedieť môžeš, keď ťa omrzí byť natlačená pri mužských :) Odporne veľa klubov pre kurvy a polokurvy. Asi miliarda zlých vysokých škôl. Obrovské pole pôsobnosti pre neziskovky. Lesk a bieda kurtizán :)
4 komentáre: